Lekcje inne niż wszystkie – przedszkolaki i psi fryzjer

Co jakiś czas w Saloniku odwiedzają mnie dzieci, którym staram się przekazać jak najwięcej wiadomości na temat pielęgnacji zwierzaków. Dlaczego jest ona tak ważna i jak powinniśmy zachowywać się w stosunku do własnych i obcych zwierząt. Wiadomo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”.

Zaczęło się od spotkania z klasą moich synków. Lekcja się chyba spodobała, wieści szybko się rozchodzą po szkołach i przedszkolach, tak więc teraz spotykam się z dziećmi cyklicznie. Sprawia mi to ogromną frajdę i daje wielką satysfakcję. Dzieci cudownie reagują, mają zawsze wiele pytań i chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach ze zwierzętami.

W ramach projektu „Poznajemy zawody” odwiedziły mnie Kreseczki – grupa czterolatków z leśnickiego Przedszkola nr 15 im. Kardynała Joachima Meisnera.

http://www.p15wroclaw.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=zt,90&id=818&action=show

Jak zwykle było dużo śmiechu i zabawy. Dzieci mogły między innymi wypróbować jak siedzi się na specjalnym groomerskim krześle, kształtem przypominającym siodło.

Ćwiczyliśmy postawę ochronną w razie ataku psa, czyli tzw. „żółwika”. Rozmawialiśmy też o bezpiecznym zachowaniu – (nie)podchodzenie, witanie czy głaskanie – wobec obcych psiaków, co później zresztą mogły przećwiczyć razem z moją Minką.

Pod koniec spotkania dzieci opowiadały o swoich pupilach lub ulubionych zwierzątkach a także obejrzały mini pokaz sztuczek, który zademonstrowała Minka 🙂